Poznaj tajemnice podróży

W obecnych czasach podróżowanie już nie jest jakimś rarytasem. Wielu z nas, znacznie częściej wyprawia się poza miasto, by zmienić miejsce oraz wypocząć od zgiełku. Zmienił się jednak a jakiejś części cel tych wyjazdów, gdyż podróż nie tylko zapewnia wypoczynku i rozrywkę, ale także dostarcza poznawczych emocji.

Afryka jest rajem dla tych spragnionych nieziemskich widoków, bardzo upalnego klimatu, niezwykle uniklanej fauny jak też kultury. Tenże kontynent wydaje się być jednym z coraz częściej obieranych lokalizacji naszych wojaży, szczególnie tych opartych na poznawaniu unikalnych miejsc. Przykładem będzie Kair, czyli stolica Egiptu, nadzwyczaj się do takiego celu. Miasto położone jest nad życiodajnym Nilem, dlatego miasto osiągnęło bardzo wysoki etap rozwoju cywilizacyjnego. Dostrzeżesz tam ogromne zbiorowisko kultury egipskiej, spróbujesz tradycyjnych posiłków. Poznasz również historię budowy znanych wszystkim piramid, odwiedzisz muzeum egipskie, monumentalne meczety, najstarszy na globie Uniwersytet al Azhar, a także zapoznasz się z tutejszymi zwyczajami. Blisko 1 tys. pałaców, blisko trzy tysiące meczetów – to tak na prawdę nieliczne z atrakcji z sektora architektury. Kair to samo centrum kultury islamu w Afryce. Jeśli chodzi o wizy, miej świadomość, że Kair to kraj, gdzie możesz bez problemów je nabyć. Jeżeli zechcesz dobrej rozrywki w którejś z ekskluzywnych dzielnic, to będziesz miał wyboru liczne lokale tętniących zabawą. Nie doznasz tutaj raczej spokoju, gdyż ciągły hałas, który tam obecny jest ciągle i wpisał się już na zawsze w obraz Kairu. Nieustająco pulsujące życiem ulice i targi, nie nadają się dla podróżujących szukających ciszy i odpoczynku. Kair skrywa interesującą historię, oraz dorobek architektoniczny, którą bez dyskusyjnie trzeba poznać, a także nacieszyć wzrok bogactwem barw.

Piszący

Wyszukaj

tanie bilety, wyjazdy turystyczne, tanie hotele, wakacyjne podróże, tanie zwiedzanie, tanie noclegi, turystyka rowerowa, tanie bilety turystyczne
Kontakt